İndirimli Elektrik

ELEKTRİK SATIŞI NEDİR?

Serbest Tüketici statüsündeki kuruluşlar daha uygun fiyata elektrik elde edebilmek için, tedarikçilerini kendileri seçerek, mevcut faturalarından indirim kazanırlar. Serbest Tüketici olmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafınca belirlenen “Serbest Tüketici Limiti”nden daha fazla elektrik enerjisi tüketiyor olmak yeterlidir. Elektrik tüketiminiz aylık 67 TL'nin üzerindeyse siz de Serbest Tüketici statüsü kapsamında daha uygun fiyatlardan elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bir Türkerler Holding  kuruluşu olan VEPSAS, kurumunuza özel bir çalışma yaparak elektrik maliyetlerinizi düşürmeniz için size en uygun teklifi sunar.

SERBEST TÜKETİCİ KİMDİR?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimi olan veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme hakkına sahip gerçek veya tüzel kişiler Serbest Tüketicidir.
2016 yılı için yıllık toplam tüketimleri 3.600 kWh’ı geçen ( aylık  ortalama 82 TL) veya bu limitin üstünde elektrik tüketimi yapacağını taahhüt eden tüm gerçek ve tüzel kişiler serbest tüketici olma hakkına sahiptir.
Serbest Tüketici Limiti her yılın 31 Ocak tarihine kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenerek yayımlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Serbest Tüketici olduğunuzda halihazırda elektrik aldığınız şirketin uyguladığı tarife birim fiyatı üzerinden indirim yapılarak elektrik kullanmanıza olanak sağlanmaktadır. Bu faaliyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan lisans almış olan elektrik tedarik şirketleri gerçekleştirebilmektedir.
VEPSAS ile sözleşme imzaladığınızda EPDK tarafından onaylanmış geçerli elektrik satış tarifesi altında bir fiyatla elektrik kullanmaya başlarsınız.

Serbest Tüketici olmak için tıklayın