İNDİRİMLİ ELEKTRİK

ELEKTRİK SATIŞI NEDİR?

Serbest Tüketici statüsündeki kuruluşlar daha uygun fiyata elektrik elde edebilmek için, tedarikçilerini kendileri seçerek, mevcut faturalarından indirim kazanırlar. Serbest Tüketici olmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafınca belirlenen “Serbest Tüketici Limiti”nden daha fazla elektrik enerjisi tüketiyor olmak yeterlidir. Elektrik tüketiminiz aylık ortalama Ticarethane (AG) 106 TL , Ticarethane (OG) 101 TL, Sanayi (AG) 92 TL ,Sanayi (OG) 82 TL ,Tarımsal (OG) 87 TL, Tarımsal (AG) 91 TL , Mesken 79 TL 'nin üzerindeyse siz de Serbest Tüketici statüsü kapsamında daha uygun fiyatlardan elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bir Türkerler Holding kuruluşu olan VEPSAS, kurumunuza özel bir çalışma yaparak elektrik maliyetlerinizi düşürmeniz için size en uygun teklifi sunar.

SERBEST TÜKETİCİ KİMDİR?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimi olan veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme hakkına sahip gerçek veya tüzel kişiler Serbest Tüketicidir.
2021 yılı için yıllık toplam tüketimleri 1.200 kWh’ı geçen ( aylık ortalama Ticarethane (AG) 106 TL ,Ticarethane (OG) 101 TL, Sanayi (AG) 92 TL ,Sanayi (OG) 82TL ,Tarımsal (OG) 87 TL ,Tarımsal (AG) 91 TL), Mesken 79 TL veya bu limitin üstünde elektrik tüketimi yapacağını taahhüt eden Ticarethane -Sanayi-Tarımsal Sulama Mesken kullanıcıları gerçek ve tüzel kişiler serbest tüketici olma hakkına sahiptir.
Serbest Tüketici Limiti her yılın 31 Ocak tarihine kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenerek yayımlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Serbest Tüketici olduğunuzda halihazırda elektrik aldığınız şirketin uyguladığı tarife birim fiyatı üzerinden indirim yapılarak elektrik kullanmanıza olanak sağlanmaktadır. Bu faaliyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan lisans almış olan elektrik tedarik şirketleri gerçekleştirebilmektedir.
VEPSAS ile sözleşme imzaladığınızda EPDK tarafından onaylanmış geçerli elektrik satış tarifesi altında bir fiyatla elektrik kullanmaya başlarsınız.

NASIL ST OLURUM?
Elektrik faturası aylık ortalama Ticarethane (AG) 106 TL ,Ticarethane (OG) 101 TL, Sanayi (AG) 92 TL ,Sanayi (OG) 82 TL ,Tarımsal (OG) 87 TL, Tarımsal (AG) 91 TL, Mesken 79 TL ve üzerinde olan Ticarethane -Sanayi-Tarımsal Sulama - Mesken tüketicileri 0850 211 83 67 (TENR) nolu VEPSAS Çağrı Merkezini arayarak ya da VEPSAS Abone Merkezlerine gelerek kendilerine özel sunulan tekliflerden faydalanabilirler.


BAŞVURU İÇİN;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Imza sirküleri ve vergi levhası fotokopisi (Şirketler için) yeterlidir.

Aboneliğinize ilişkin verilerinizin incelenip değerlendirilmesi sonrasında VEPSAS tarafından sunulacak olan teklifin uygun bulunması halinde portföyümüze dahil olmanız için süreç başlar.

Teklifimize esasen hazırlayacağımız sözleşme karşılıklı olarak imzalanır.

Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliği uyarınca TEİAŞ-Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’ne verilmesi gereken bilgi ve belgeler iletilmek üzere tarafınızdan alınır. (Sözleşme, Kayıt Formu(IA02), Kimlik ve Vergi Levhası fotokopisi)

Aboneliğinize ilişkin bilgiler TEİAŞ-Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi (EPİAS)’ ın sistemine VEPSAS tarafından girilir.

TEİAŞ-EPİAS ve bağlı olduğunuz Dağıtım Şirketi tarafından portföy değişiklik talebimiz kontrol edilir.

Mevcut tedarikçinizin portföyden çıkışınıza uygunluk vermesi ve evraklarınız eksiksiz ise sistemsel olarak otomatik geçişiniz sağlanacaktır.

İlgili ayın başlangıcından itibaren Serbest Tüketici olarak indirimli elektrik tedariğine başlanır.

İNDİRİMLİ ELEKTRİK

Daha Önce Tedarikçi Değiştirdiniz Mi?

:TL
:
SONRAKİ
Paylaş
ÇÖZÜM MERKEZİ
ÇÖZÜM MERKEZİ
0850 211 24 24
Whatsapp
Whatsapp
MESAJ GÖNDER  >
ÇÖZÜM MERKEZİ
ÇÖZÜM MERKEZİ
0850 211 24 24
BİP HATTI
BİP HATTI
0538 651 55 55